Używasz przestarzałej przeglądarki, która nie jest już wspierana. Aby poprawnie i bezpiecznie wyświetlić tą stronę zainstaluj Google Chrome lub Mozilla Firefox.
Adres: Jaworzno, Województwo Śląskie, Polska Czynne całą dobę 24h / 7 dni
Adres: Jaworzno, Województwo Śląskie, Polska
Blog
Data dodania: 08 Paź, 2023

Fabryka samochód elektrycznych Izera

Jaworzno, Polska - Fabryka Izera zbliża się do produkcji, a jej platformę dostarczy renomowany koncern motoryzacyjny, który zamierza uciszyć wszelkie wątpliwości. Nowa fabryka samochodów elektrycznych zostanie zlokalizowana przy drodze krajowej DK79, która łączy się z ekspresową S1 oraz autostradą A4. ElectroMobility Poland, firma odpowiedzialna za ten projekt, planuje rozpoczęcie prac budowlanych na przełomie tego roku.

Choć ogłoszenie dostawcy platformy było oczekiwane od września 2021 roku, pandemia i trudności związane z łańcuchem dostaw opóźniły ten proces. Pierwotnie mieliśmy poznać dostawcę najważniejszego i najdroższego komponentu w samochodzie elektrycznym w styczniu 2022 roku, jednak sytuacja stała się bardziej skomplikowana. Dodatkowo, wybuch wojny na Ukrainie przyczynił się do dalszych trudności w przemyśle motoryzacyjnym, spowodowanych zerwanymi łańcuchami dostaw oraz rosnącymi cenami surowców niezbędnych do produkcji pojazdów.